Україна та офіційні земельні торги

1 липня в Україні відбувся перший повний та офіційний аукціон сільськогосподарських територій законних власників. У режимі реального часу на території України діє своєрідний мораторій, який обмежує дії з сухопутними територіями. Наприклад, фізична особа може здійснювати дії зі своїми особистими територіями лише в обмеженій кількості, якщо ця земельна площа не перевищує 100 га.

Отже, український уряд вирішив скасувати мораторій на землю та покращити показники економіки держави. На засіданні Ради України було розглянуто законопроект «Про цикли агрохолдингів», той, який 31 березня підписали багато депутатів. Закон № 522 був підписаний і набув чинності, проте існують обмеження щодо продажу земельних ділянок:

  1. Фізичні особи можуть продавати або здавати в оренду свою приватну земельну власність, якщо її площа не перевищує 100 га;
  2. Юридична особа зможе здійснювати юридичні дії зі своєю присадибною ділянкою або часткою, якщо площа не перевищує 10 000 га, на одну особу.

Земельні аукціони в Україні

Верховна рада України ретельно розробляє будь-які законопроекти та постанови, які незабаром також зможуть зняти ці обмеження. А в режимі реального часу аукціони земель сільськогосподарського призначення в Інтернеті на офіційному веб-сайті Prozorro будуть реалізовані і наберуть чинності.

Програма аукціону, учасники та додаткова інформація більш детально розміщені на веб-сайті Держгеокадастру, кожен бажаючий, фізична чи юридична особа самостійно зможе зайти на сайт та ознайомитися з усіма нюансами майбутнього аукціону. Крім того, суб’єктами слід вважати не лише земельні ділянки, а й нерухомість, вагони, автомобілі та інші об’єкти аграрного сектору України.

Хоча аукціони на сайті Prozorro будуть проходити добросовісно, ​​українська влада зможе усунути корупцію під час здійснення операцій як з боку клієнта, так і з боку продавця чи орендаря земельних ділянок. Також аукціон буде проходити в електронному форматі https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/auktsiony-po-zemli-skoro-startuyut-v-ukraini/, що передбачає відкритість, де українська влада зможе запобігти участі третіх сторін у процесі оформлення чи підписання угоди чи рейдерського захоплення землі.