Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Судоми литкових м'язів - мимовільні скорочення м'язів під час заняття з обтяженнями або через деякий час після тренування. Причини виникнення судом для медиків і донині представляють інтерес. І якби проблема спонтанних судом була успішна вирішена, то людство було б врятовано від багатьох серйозних захворювань, супроводжуваних бурхливої ​​скорочувальної реакцією з боку м'язів. Тут же ми торкнемося тих випадків, що мають, по всій ймовірності, виключно "спортивне" походження.

Причини судом

Не рідкісні випадки виникнення судом прямо під час бодібілдинг тренування. Як правило, але не часто, страждає та м'язова група, що так чи інакше була задіяна у важкому вправі або якої було присвячено вся тренування. Якщо подібне сталося, то, можливо, причиною раптової, до цього ніяк себе не виявляла судоми стало сильне перенапруження м'яза. Іншими словами, працюючий м'яз себе сильно виснажила, що в кінцевому підсумку і призвело до порушення нервової регуляції її скорочувальної функції. З тим щоб не допускати подібного в майбутньому, потрібно чітко уявляти кордону допустимого навантаження, правда, з іншого боку, їх пошуки самі часом вимагають виходу за звичні межі.

Також часто причиною судом стає виснаження, викликане не надмірною фізичним навантаженням, а хронічною нестачею окремих речовин, присутність яких в організмі людини так чи інакше позначається на роботі м'язів. У тому числі і на можливе безконтрольному і раптовому їх скорочення, аж до дуже хворобливого стану, що викликає до всього іншого і додатковий ризик, якщо судома сталася безпосередньо під час виконання важкого вправи.

В першу чергу мова йде про мікроелементи, що становлять основу водно-електролітного балансу людського організму і м'язів особливо - це калій, магній і натрій. Втрата організмом цих мікроелементів - процес природний, але при цьому вимагає своєчасного поповнення за рахунок надходження ззовні. Втрачаючи з потом життєво важливі мікроелементи, організм повинен знову і знову відновлювати їх запаси. Якщо належного відновлення вчасно не відбулося, то змінюється характер біохімічного функціонування м'язових волокон, скорочувальна здатність яких якраз і регулюється натрієво-калієвих взаємодією на клітинному рівні.

Природно, якщо одного з мікроелементів не вистачає, то скорочення м'язових волокон буде відбуватися зі збоями, в ту чи іншу сторону - або м'язи будуть з силою патологічно скорочуватися, або, навпаки, будуть надмірно мляві. І те й інше стан цілком характерно для сильно відпрацьованих на тренуванні м'язів. Знаючи цю обставину, потрібно своєчасно подбати про надходження з їжею або напоями адекватної кількості калію і натрію, причому в збалансованому один до одного кількості. Це теж має своє значення. Як правило, спеціальні електролітні спортивні напої враховують цю особливість.

Лікування судом литкових м'язів

"Увага" Головні препарати для відновлення іонів і профілактики судом в бодібілдингу - Панангин, Аспаркам. Препарат приймається згідно з інструкцією протягом 2-4 тижнів. Також не забувайте приймати вітамінно-мінеральний комплекс.

Вважається також, що недолік в організмі іонів кальцію теж може спровокувати появу м'язових судом, що стає можливим завдяки зниженню порога нервово-м'язової збудливості. Щоб не допустити подібного розвитку сценарію, необхідно регулярно вживати продукти багаті кальцієм, причому ті з них, що містять кальцій в легкозасвоюваній формі, наприклад, молочні та кисло-молочні продукти, сир, плюс до всього живлять організм і вітамінами групи В.

Якщо судома все-таки трапилася, то оперативними засобами протидії їй є: розтягування цільової м'язи (самостійно або при зовнішньої допомоги), масаж і самомасаж, прогрівання (теплі шкарпетки, костюм, лазня після тренування).

Примітка: Якщо судоми носять систематичний характер, супроводжуються набряками, вагою і безпричинної втомою в м'язах, особливо в м'язах ніг, і при цьому звичні заходи протидії не спрацьовують, є всі підстави звернутися за допомогою до фахівців-медиків для з'ясування причин.

Профілактика і лікування судом литкових м'язів ночами.
Якщо ви прокинулися вночі і відчули, що литкові м'язи звело від сильного болю, спробуйте зробити наступне: розітріть ногу, зігніть в коліні і потягніть на себе, намагаючись перетерпіти біль.

Перед сном помасажуйте втомлені ноги, розітріть литкові м'язи. Дуже корисною процедурою є ванна для ніг з ефірними маслами ялівцю, лаванди і розмарину.

Намагайтеся вживати продукти з підвищеним вмістом магнію (шпинат, брокколі, горіхи, квасолю, морську капусту).