Публічний аукціон системи Prozorro

Національна комісія з цінних паперів та ринку торгівлі України нещодавно стала регулятором і для товарних бірж. У зв’язку з цим комісія надала ліцензію на здійснення професійної діяльності першої на території України товарної біржі, тобто Української енергетичної біржі, зареєстрованої на території Києва.

Цей період є початком застосування сучасних методів ліцензування та діяльності як такої на товарних ринках та ринках капіталу.

Як зазначалося раніше, комісія зареєструвала нові правила біржі, надала Українській енергетичній біржі відповідні ліцензії, що дозволяють організовувати торгівлю продукцією на торгових біржах та здійснювати клірингові дії з метою визначення зобов’язань.

В рамках нових ліцензійних вимог проводилась тривала підготовка до реєстрації, що дозволяє в майбутньому організувати торгівлю деривативами.

Реалізація всіх цих варіантів є досить суттєвою, що в майбутньому лише сприятиме прозорій та відкритій торгівлі різними енергоресурсами на території України та, зокрема, надасть можливості для більш конкурентоспроможної та незалежної біржової торгівлі.

У режимі реального часу Українська енергетична біржа використовує інструментарій, який передбачає різні варіації для здійснення торгів електроенергією, зокрема, учасники можуть здійснювати операції за індикаторами, а також використання так званих відкритих торгів, наприклад, придбати майно боржників та банкротів sale.ueex.com.ua/filter/bankrupts-property. Таким чином, прямо зараз таким інструментарієм можуть користуватися підприємства, які мають відповідну акредитацію. Всі торги, котрі проводяться за допомогою системи Прозорро.Продажі є відкритими та сумлінними, за якими може спостерігати будь-який громадян України.

Умови торгів Української енергетичної біржі

Українська енергетична біржа запровадила еластичні дані в комплексному варіанті або на окремих аукціонах.

Додатковою допомогою, а також використання сучасних європейських спеціальних технологій обміну є угоди з деякими міжнародними університетами. Усі ці фактори свідчать про ймовірність подальшого забезпечення більш прозорої та компетентної торгівлі за рахунок набуття усіма зацікавленими учасниками ринку рівних та комфортних умов для участі в окремих аукціонах та проведення тендерів. Якщо звернути увагу на наявні статистичні дані, то неважко зробити висновок, що в майбутньому цей напрямок дасть лише найкращі показники та зможе стати додатковою опорою для формування української фінансової галузі. Зараз багато учасників ринку користуються платформою Української енергетичної біржі, і переваги отримують як замовники, так і підрядники.

Які відбулися зміни на земельному ринку

Станом на 8 листопада система Прозорро оголосила 510 тендерів на землю, вартість яких становить приблизно 245 млн. грн.

Серед них 335 договорів оренди та 175 продажів. У Прозоро.Продажі нагадують, що продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що перебувають у державній та комунальній власності, був заборонений ЗК.

Прозоро.Продажі розпочали тендери, пов’язані з орендою земель сільськогосподарського призначення державної власності, а також з продажу та оренди земель несільськогосподарського призначення.

Станом на 5 листопада поточний ринок землі уклав 40 510 контрактів. Лідерські позиції за їх кількістю посіли Харківська та Київська області.

До Державного земельного кадастру побажали отримати доступ 5252 нотаріуси, які подали відповідні заяви. Подано по 5894 заявки, з яких 5215 задоволено, 5 – на розгляді, 674 – відхилені.

У регіонах найбільшу кількість угод підписано в Харківській (3523) та Київській (3523) областях. Якщо брати площу землі, яка фігурує в договорах, то лідером є Харківська область (13 174,8 га оренди та 12 466,2 га продажу).

На продаж у жовтні було зареєстровано 306 земельних тендерів: 209 на оренду та 97 на відчуження земельних ділянок (переважно земель несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній та комунальній власності). Оголошена вартість вказаної в системі землі – 155 млн грн, а площа – 1400 га.

Високою активністю оренди землі відрізняються Рівненська, Черкаська, Кіровоградська, Дніпропетровська та Івано-Франківська області.

Лідируючі позиції з продажу земель несільськогосподарського призначення посідають Львівська, Закарпатська, Київська, Одеська та Хмельницька області.

155 млн грн – це не межа. Його збільшення, мабуть, чай всі професії винятково працюють на зростання вартості лоту. Перші земельні аукціони були проведені в обхід тіньових схем з беззастережною відкритістю, прозорістю та законністю.